Leírás:
Technikumi képzésLeírás:
A szakiskola elnevezés azokra az intézményekre vonatkozik, amelyek a sajátos nevelési igényű tanulókat készítik fel szakmai vizsgára, emellett a munkába álláshoz, az életkezdéshez szükséges ismereteket nyújtanak.Leírás:
...Leírás:
Iskolarendszeren kívüli képzés, melyben olyan természetes személy vehet részt, aki a nemzeti köznevelésről szóló törvény alapján a tankötelezettségét teljesítette, továbbá tanköteles személy tankötelezettsége teljesítése mellett is bekapcsolódhat a felnőttképzésbe. A felek között szerződéses jogviszony létesül, szemben az iskolai rendszerű képzések tanulói- illetve hallgatói jogviszonyával.Leírás:
Nyelvi képzések - "Speak your job!"Leírás:
A 9-12. évfolyamon az egységes kerettanterv szerinti közismereti képzés mellett szakmai elméleti és gyakorlati oktatás folyik, korábbiakhoz képest az érettségit megelőző szakaszban növekszik a szakmai képzés és ezen belül is a gyakorlati képzés aránya. A diákok a negyedik végén szakmai érettségit tesznek. Ezután még egy évig tanulnak, amivel technikusi képesítést szerezhetnek.Leírás:
A szakiskolák átalakulása után a szakközépiskola a 3 éves szakmai képzést és komplex szakmai vizsgát követően automatikus továbblépési, továbbtanulási lehetőséget nyújt az érettségi megszerzéséhez egy kétéves érettségire felkészítő képzés keretében. Ebben az esetben a tanuló négy kötelező közismereti vizsgatárgyból tesz érettségit, a képzés időtartama 3+2 évLeírás:
Az az oktatási forma, ahol a tanuló munkahelyi, családi vagy más irányú elfoglaltságához, a meglévő ismereteihez és életkorához igazodó iskolai oktatásban vesz részt. A tanítás nappali, esti, levelező vagy más, sajátos munkarend szerint is szervezhető. 2020. szeptembertől ezek a képzések nem indíthatóak, kifutó rendszerben vannak jelen iskoláinkban.